درود فراوان بر هموطنان وبازدید کنندگان این سایت:

اینجانب عباس آقایاری مدیریت کارخانه فنی و مهندسی ماشین سازی آقایاری (aghayarimachinery.com) گوشه ای از اهداف وتولیدات کارخانه خود را حضورتان معرفی می نمایم.

مقدمه:

کشور عزیزما ایران زمین تشکیل شده است از اقوام مختلف با سلایق وعلایق ومزاج های گوناگون. بطور مثال در فلات مرکزی ایران مردمان به غذاهای شیرین, بیشتر تمایل نشان می دهند ویا اگر به سمت جنوب کشور سفر کنیم حتما خواهیم دید که هموطنان به غذاهایی که آغشته به فلفل میباشد و به نظر ما تند می رسد بیشتر علاقه دارند.

این طبع مزاج واین سلیقه در خوراکی ها به خوراکی های سنتی هر منطقه یا هر شهر نیز ارتباط مستقیم دارد.

بطور مثال همانطور که درابتدا یاداور شدیم اقوام عزیز فلات مرکزی مانند شهرهای یزد واصفهان بعلت علاقه به طبع شیرین بیشتر فروش سوغاتی هایشان گز,باقلوا,پولکی ونبات می باشد که نشانگر فرهنگ غذایی این عزیزان است.

درکل در کشور ما ایران مردم به غذاهای چرب وشیرین علاقه بیشتری نشان می دهند,بطور مثال کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی کشور ماست که تقریبا در همه ی شهر های میهن عزیزمان و درهر رستورانی در سطر اول منوی غذایی است.کباب کوبیده جزو غذاهایی است که چربی زیادی دارد ولی با این وجود مردم بر روی آن یک کره نیز آب می کنند که این سندی بر گفته های این جانب می باشد. ویا اگر قصد خوردن بستنی داشته باشند بیشتر بستنی سنتی با شیر پر چرب که کش دار باشد استفاده می کنند که در این بستنی سنتی خامه خشک نیز مخلوط باشد.

نکته جالب تر این است که خامه خشک بصورت پولک های درشت حتما باید در بستنی مخلوط باشد ودر زیر دندان خورد شود تا واقعا بچسبد.

این نکته جالب ما را بر آن داشت تا با استفاده از فکر وخلاقیت وهمچنین تجربه خود در کار مهندسی دستگاهی را طراحی کنیم تا بصورت کاملا مکانیزه وحرفه ای بستنی سنتی را با خامه خشک وخلال پسته مخلوط کرده ودر ظرف های 500 گرم و1000 گرمی ویا در نایلون و کارتن پر وبسته بندی نماید.نام این دستگاه فیدر خامه خشک t350 می باشد.که نمونه  خارجی ویا داخلی ندارد.

توانائی های دستگاه به شرح ذیل می باشد:

1-مخزن سیلوی خامه خشک;

این مخزن با طراحی ومهندسی انجام شده دمای خامه خشک را در منفی 15- درجه نگهداری می کند وبدون خورد کردن خامه خشک ویا له کردن وآب کردن خامه خشک آن را به سمت بستنی سنتی هدایت می کند.

2-مخزن سیلوی خلال پسته :

این مخزن ,خلال پسته را در خود نگهداری کرده وبه میزان دلخواه به بستنی می افزاید.

3-قسمت فیدر:

دراین قسمت خامه خشک وخلال پسته با بستنی سنتی مخلوط می شوند.

4-قسمت پرکن:

در این قسمت بستنی سنتی که با خامه خشک وخلال پسته مخلوط شده است در ظرف بستنی پر می شود.